Агромаркет

ЄБРР не має обмежень у фінансуванні портової галузі України

ЄБРР не має обмежень у фінансуванні портової галузі України

Перевалювання сільськогосподарських вантажів сьогодні є найбільш перспективним інвестиційним напрямком у секторі логістики.

Про це заявив старший банкір Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Марк Магалецький.

«Зараз дуже великий інтерес до агрологістики. Це зерно, це олія. Великий інтерес, багато проектів в роботі ‒ мабуть, це найбільш динамічний напрям. По контейнерах зараз спостерігається надлишок потужностей, по генеральних вантажах також деяка стагнація в плані вантажопотоків», ‒ зазначив він.

За словами банкіра, зараз у роботі кілька проектів у портовій галузі України, які реалізуються за участю ЄБРР. Серед них ‒ будівництво зернового терміналу компанії «М.В. Карго» у морському порту «Південний» і підготовка до концесії  держпідприємства «Стивідорна компанія «Ольвія».

«Ще відпрацьовуємо ряд інших проектів, але поки що ми не готові озвучити їх назви та параметри. Сподіваюся, що ми найближчим часом вже їх озвучимо», ‒ додав Марк Магалецький.

Щодо обсягу фінансування ЄБРР, яке може отримати портова галузь у 2017 році, банкір зазначив, що це залежить від конкретних проектів, що реалізуються. «У нас немає як таких меж, що в цьому році в портову галузь України ми можемо вкласти ікс мільйонів, а більше не можемо і менше не можемо, ‒ пояснив Марк Магалецький. ‒ Нас спонукають проекти. Наприклад, гарний новий глибоководний термінал коштуватиме близько $100 млн, із них зазвичай фінансуються за рахунок позикових коштів 50-60%».

Порти України

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!