«Дунайська Соя» компенсуватиме фермерам часткову вартість оригінального не-ГМ насіння

Асоціація «Дунайська Соя» продовжує активну підтримку українських фермерів, оголошуючи запуск Проєкту підтримки малих фермерів, які вирощують не-ГМ сою.
Про це повідомляє пресслужба Асоціації.
Приймання заявок розпочнеться 10 травня 2025 року. Ця ініціатива вже третій рік поспіль допомагає агровиробникам України компенсувати 15% вартості оригінального сертифікованого насіння не-ГМ сої, підтримуючи перехід до сталих агропрактик, що відповідають європейським стандартам. Як і в попередні два роки активність спрямована на сільгосппідприємства площею до 1000 га, які не є частиною агрохолдингів та кінцевими бенефіціарами є громадяни України. Основна умова участі — використання сортів сої, внесених до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні.
«За два роки проєкту ми побачили реальні результати: фермери отримують суттєвий приріст врожайності — в середньому на 10 ц/га більше порівняно з регіональним середнім показником. Це доводить, що використання оригінального сертифікованого насіння —є довгостроковими інвестиціями у прибутковість та сталий розвиток господарства, — зазначає керівник проєкту Анастасія Радюк. — У третьому сезоні ми продовжуємо підтримувати українських фермерів, адже кожен успішний агровиробник — це внесок у європейське майбутнє України».
У проекті поточного сезону можуть взяти участь 15 фермерських господарств з усієї України, за винятком територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією. Проєкт проходить у період з 10 травня по 30 листопада, при цьому заявки будуть прийматися до 31 липня 2025 року.
За перші два сезони до проекту долучились вже понад 50 фермерських господарств із 12 регіонів України, які отримали компенсації загалом понад 2 мільйони гривень.
Крім того, учасники проєкту отримують додаткову підтримку — експрес-тести на виявлення ГМО в сої та консультації щодо сертифікації відповідно стандартів не-ГМ виробництва Асоціації «Дунайська Соя».
Для участі у проекті необхідно заповнити відповідну заявку та надати документи, що підтверджують придбання сертифікованого насіння. Детальніше на офіційному сайті Проекту: https://www.donausoja.org/uk/soya-farmers-support-in-ukraine/
Нагадаємо, головний ризик у вирощуванні сої – кліматичний.