Агромаркет

Дослідно-селекційний інститут садівництва у Чехії заробляє на продажу плодів і лабораторних роботах

Дослідно-селекційний інститут садівництва у Чехії заробляє на продажу плодів і лабораторних роботах

Дослідно-селекційний інститут садівництва у Головусах (Чехія) продає плоди, отримані в своїх садах. Усі вони, крім маточно-живцевих сортових, дають врожаї.

При плодосховищі інституту є роздрібний магазин, пише журнал «Садівництво по-українськи». Саме сховище обладнане сортувальною лінією і рампами для відвантаження плодів автомобільними фурами.

Отримані плоди – результат роботи інституту, і ним розпоряджаються у господарський спосіб.

Після збирання потрібних зразків, отриманих від керованого схрещування, або на ділянках вторинної селекції, де у перспективних гібридів вивчають якість плодів, решту врожаю збирають, як і у звичайних садах. Дерева, з яких дозволене збирання, позначають стрічками, бирками абощо.

Також установа заробляє кошти на лабораторній роботі. Крім діагностики здоров’я рослин, у лабораторії можна визначити вміст залишків пестицидів у плодах, їхній біохімічний склад тощо.

Інститут має банк вірусів плодових рослин. Інфіковані зразки ізольовано у теплиці, кожна рослина в окремому контейнері. Матеріали з банку – то зразки для порівняльної DNA-діагностики, під час якої рослини перевіряють на інфікування вірусами чи фітоплазмою.

У інституті діє лабораторія in vitro, її використовують для оздоровлення генетичного матеріалу й первинних етапів розмноження сортів і підщеп.

Довідка

Дослідно-селекційний інститут садівництва у Головусах (Vyzkumny a šlechtitelsky ustav ovocnařsky Holovousy s.r.o.) – одна з найсучасніших наукових установ європейського садівництва.

Інститут складається з п’яти підрозділів: генетики та селекції; генофонду, під опікою якого 2,5 тис. сортів плодових культур; технологічного відділення, що вивчає поведінку сортів та підщеп і створює методики вирощування плодових культур; захисту рослин; лабораторного. Інститут має 100 га дослідних, маточно-живцевих, колекційних і селекційних садів. Працює з яблунею, грушею, черешнею, сливою, абрикосом. Деяка робота ведеться з аґрусом, смородиною, суницею і лохиною.

Має теплиці, а також плодосховище потужністю 600 тонн зберігання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!