Агромаркет

Додаткові виробничі витрати фермерів на прифронтових територіях становлять близько 8 тис. грн/га

Додаткові виробничі витрати фермерів на прифронтових територіях становлять близько 8 тис. грн/га

Фермерські господарства, які працюють в 25-кілометровій прифронтовій буферній зоні, потребують додаткової фінансової підтримки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.  

Під час зустрічі з міжнародними донорами виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький зазначив, що з початком війни бізнес був релокований, проте фермерські господарства, які прив’язані до землі, не можуть бути переміщені і потребують підтримки. Для агровиробників, які працюють на прифронтовій території, логістика вдвічі дорожча, ніж загалом по Україні. Додаткові виробничі витрати на цих територіях складають близько 8000 гривень за гектар. Проте ці фермерські господарства виконують також і велику соціальну роль.

«Аграрії, які працюють в прифронтовій буферній зоні, підтримують життя на цих територіях. Якщо вони припинять вести бізнес, ця територія перетвориться на пустку. Так, ми розуміємо всі ризики, пов’язані з безпосередньою близькістю ведення військових дій, проте аграрії, які залишились на цих територіях, потребують допомоги», – зазначив Тарас Висоцький.

Він також зазначив, що мова йде про допомогу всім фермерським господарствам, незалежно від кількості оброблюваних земель. А загальна площа, на яких вони працюють складає близько 1 млн га.

«Підтримка фермерів, які працюють в прифронтових землях – це інвестиція в майбутнє цих територій. Сподіваюсь, що ми можемо знайти певні рішення, щоб вони могли продовжити працювати», – додав Тарас Висоцький.

Нагадаємо, сільгосппродукцію з прифронтових регіонів перевозитимуть за пільговими тарифами.