Агромаркет

Для надання держпідтримки селянам-одноосібникам створять державний аграрний реєстр

Для надання держпідтримки селянам-одноосібникам створять державний аграрний реєстр

В Україні створять державний аграрний реєстр, який дасть змогу надавати державну підтримку селянам-одноосібникам у рамках програм держпідтримки АПК.

Про це  повідомив керівник Українського державного фонду підтримки фермерських господарств Міністерства аграрної політики та продовольства Юрій Апальков.

«Нині готуються пропозиції до законопроекту, щоб в Україні з’явився державний аграрний реєстр. Сподіваємося, що ключове рішення з цього питання буде ухвалено ще цього року», – сказав він.

За словами Юрія Апалькова, селяни-одноосібники сьогодні не можуть скористатися програмою держпідтримки фермерів, оскільки більшість із них не зареєстровані як підприємці. Впровадження аграрного реєстру дасть змогу вирішити цю проблему й ефективніше використовувати «фермерський мільярд».

Укрдержфонд до кінця року очікує понад 2 тис. заявок за програмою підтримки новостворених фермерських господарств, зауважив Юрій Апальков. За його словами, наступного року фонд має намір сприяти спілкуванню фермерів і банків щодо кредитування сільгоспвиробників із компенсацією за рахунок держпідтримки.

«З двома банками – «ПриватБанком» і «Укргазбанком» – досягнуто попередньої домовленості по-новому підійти до програм, – зазначив Юрій Апальков. – Ми сподіваємося, що наступного року буде зовсім інша картина за програмою кредитування і співпраці з українськими банками».

Заступник міністра аграрної політики Віктор Шеремета додав, що буде значно розширено перелік банків, через які фермери зможуть отримати кредити з держпідтримкою.

«Раніше працювали лише чотири банки з державною часткою. Сьогодні постанова № 911 розширює коло до тих банків, які взагалі працюють в Україні з державними коштами, а їх понад 30. Це дає більше можливостей для фермерів», – пояснив він.

Крім того, Юрій Апальков повідомив, що Укрдержфонд запустить проект «бізнес-інкубатор», який передбачає консультації для фермерів у режимі онлайн, а також їх супровід протягом півроку після завершення проекту. Цей проект покликаний підвищити економічну та юридичну грамотність фермерів.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!