Агромаркет

Для будівництва споруд сільгосппризначення необхідна згода власника землі

До початку будівництва споруд сільгосппризначення потрібно отримати згоду власника землі на будівництво, якщо земля не належить фермеру на праві власності. Щоб убезпечити свої інвестиції, треба оформити письмову згоду власника земельної ділянки на її забудову й, бажано, письмово визначити долю будівлі після закінчення строку тимчасового користування земельною ділянкою.

Такі рекомендації дає Денис Мельников, юрист підприємства «Агроекологія», пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Така згода власника складається в довільній письмовій формі, — додає він. — Нотаріальне посвідчення підпису власника (або посвідчення уповноваженою особою сільської ради) законом не вимагається, але суворі реалії українського бізнесу переконують, що додавати ваги такому документу в разі суперечки саме наявність нотаріального напису на згоді власника землі».

Непоодинокими є випадки недобросовісної поведінки власника земельної ділянки та висування до забудовника широкого спектра претензій після закінчення будівництва — від заперечення належності підпису на згоді на забудову до фізичного перешкоджання фермеру в користуванні новобудовою.

Тому важливо себе убезпечити до початку реалізації проєкту — домовитись «на березі» й покласти зміст домовленості на папір.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!