Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Дистанційне зондування земель дозволяє відстежувати зловживання у використанні земельних ресурсів

Дистанційне зондування земель дозволяє відстежувати зловживання у використанні земельних ресурсів

Перші результати проекту дистанційного зондування земель – відстеження їх фактичного використання вже демонструють порушення в звітності: як у частині цільового використання ділянок, так і зловживання в його межах.

Про це розповів перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк під час виступу на міжнародній конференції Світового банку з питань земельних відносин і бідності, яка 20 березня розпочалась у Вашингтоні.

У рамках пленарного засідання, присвяченого найкращим світовим практикам з управління землями, українська делегація презентувала проміжні результати проекту з дистанційного зондування земель, що реалізується за підтримки Світового банку. Механізм зондування відпрацьовується на базі двох районів у різних агрокліматичних зонах – Білоцерківського та Снігурівського.

«Поширення системи зондування на всю країну дозволить значно збільшити ефективність використання земельних ресурсів, мінімізувати тіньовий сегмент на агроринку та підвищити доходи місцевих бюджетів, – відзначив Максим Мартинюк. – Це один з найбільш ефективних інструментів для підвищення прозорості в земельних відносинах».

За його словами, оскільки реалізовані раніше проекти в сфері управління землями,  зокрема, впровадження системи моніторингу стану земельних відносин, забезпечили прозорість та відкритість інформації та з огляду на стратегічне значення земельних ресурсів для держави, уряд визначив роботу над оптимізацією та вдосконаленням цієї галузі як пріоритетну.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!