Деякі країни ЄС виявилися не готовими до потужного експорту збіжжя з України, - думка
Агропромисловий комплекс деяких країн ЄС, попри бажання бачити Україну у складі Країн Співдружності, керується досвідом останніх 5-6 років – до повномасштабної війни, блокування портів Великої Одеси тощо.
Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer розповіла експерт зернового ринку «УкрАгроКонсалт» Єлизавета Малишко.
За її словами, у цей період левова частина агроекспорту з України прямувала через глибоководні порти європейці й не вважали за потрібне підлаштовувати свою логістичну інфраструктуру під українські потоки.
Фахівець зазначила, що інфраструктура у багатьох портах Східної Європи була налаштована під мінімальні експортні партії. Та й залізничні колії у них не пристосовані до потужного експорту збіжжя, який демонструє Україна, коли у кращі роки за кордон йшло до 50 млн тонн нашої агропродукції.
«Усе це їм було не потрібно, адже логістика була побудована із урахуванням внутрішніх потреб. Тому зараз як Україні, так і Європі доводиться підлаштовуватися під нові умови. Зокрема, українські комерційні компанії долучаються до проєктів на кордонах з ЄС, в тому числі будують термінали на територіях Країн Співдружності», – підсумувала Єлизавета Малишко.
Нагадаємо, за підсумками 23/24 мр. Україна експортує усього 32 млн тонн зерна. Раніше ми писали, що в умовах «зернового коридору» будемо постійно стикатися із затягуванням роботи інспекцій.