Держземлі сільгосппризначення здаватимуться в оренду до семи років тільки на аукціонах
Отримання в оренду державних земель сільськогосподарського призначення буде можливо тільки на термін до семи років за підсумками аукціонів, на яких стартова ціна складе не нижче 8% нормативної грошової оцінки. Відповідну постанову затвердив Кабінет міністрів.
Держгеокадастр повинен буде також виставляти на такі аукціони землі, повернуті з оренди, тим самим ліквідовуючи схему, коли вони ділилися на ділянки по 2 га і безкоштовно роздавалися нібито у вигляді земель особистого селянського господарства, зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, представляючи проект.
Він уточнив, що нині на аукціонах з продажу прав оренди держземель ставка становить 13-15%, а середня ставка оренди по країні за державним і приватним землям – від 5 до 8%.
Максим Мартинюк зазначив, що постанова запроваджує ще одну умову – обсяг земель, що виділяються безкоштовно, буде обмежений 25% земель, зданих в оренду через аукціони, а пріоритетними одержувачами таких земель стануть учасники АТО за погодженням з сільськими радами.
За його словами, Держгеокадастру також доручено привести раніше укладені договори у відповідність до нових норм.
Перший заступник міністра зазначив, що такі заходи повинні збільшити доходи місцевих бюджетів на 1 млрд грн до кінця 2018 року.
Максим Мартинюк нагадав, що до прийняття цієї постанови системний документ про порядок розпорядження держземлями сільгосппризначення, на які припадає 25% всіх сільгоспземель в Україні, був відсутній, що приводило до зловживань.
За його словами, до 2016 року більшість договорів укаладалося на максимальний термін 49 років з мінімальною ставкою 3%, а в 2016 році з початком орендних аукціонів зросла кількість випадків передачі землі безкоштовно у вигляді земель для особистого селянського господарства ділянками до 2 га.
Він нагадав, що до 2013 року, коли цими землями розпоряджалися районні держадміністрації, було укладено ще 40 тис. договорів про оренду зі ставкою нижче 3% із загальним обсягом землі понад 300 тис. га.
Прем’єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив, що надання земель сільгосппризначення в оренду має відбуватися тільки на конкурентних засадах.
Додати коментар