Агромаркет

Держрезерв підключив елеватори до системи електронного обліку зерна

Держрезерв підключив елеватори до системи електронного обліку зерна

Державне агентство резерву України завершило встановлення нового програмного комплексу 1С: управління підприємством на елеваторах та підключило їх до системи електронного обліку зерна. Про це повідомила прес-служба Держрезерву.

«Пілотний етап тестування системи завершений. Зараз вже 100% агропідприємств підключені до системи обліку, — зазначив голова Держрезерву Вадим Мосійчук. — На практиці це дозволяє менеджеру центрального офісу у Києві бачити рух зерна і фінансових коштів на підприємствах, що знаходяться за сотні кілометрів по всій Україні».

Впровадження системи відбувалося з лютого по липень 2016 року за власні гроші підприємств — без залучення державних коштів на повну уніфікацію обліку.

Також, за словами Вадима Мосійчука, нове програмне забезпечення дає змогу контролювати в онлайні наявність та якість збереження матеріальних цінностей Держрезерву.

«Раніше, щоб перевірити фактичну наявність зерна, спеціаліст Держрезерву мав їхати у відрядження. Тепер ми бачимо і де зберігається зерно, і його кількість, ‒ підкреслив він. ‒ За таких умов послатися на те, що зерно з’їли якісь там міфічні миші відповідальним особам буде набагато складніше».

Контроль за кількістю прийнятого зерна істотно впливає на результативність підприємств. Обсяги зерна, прийнятого елеваторами, за останніми підрахунками вже перевищили 200 тис. тонн.

Крім контролюючої функції, встановлення електронної системи сприятиме відновленню довіри фермерів до державних елеваторів. Тепер жодна машина із зерном не може заїхати до елеватору чи виїхати без наявності договору у водія. При цьому вносити сторонні зміни у систему просто не можливо.

«За таких умов з часом зросте впевненість фермерів у належному зберіганні зерна. По суті, на цьому шляху ми першопрохідці серед державних елеваторів», — додав Вадим Мосійчук.

Одночасно із запуском електронної системи обліку аграрні підприємства готуються до консолідації у єдине державне підприємство «Агрорезерв». Таке рішення було прийнято ще минулого року в рамках реформування усієї системи Держрезерву.

Довідка

Аграрний напрям системи Держрезерву складається з 10 підприємств — шести борошномельних активів і чотирьох хлібних баз. Загалом вони можуть зберігати 730 тис. тонн зерна і переробляти на добу 1579 тонн зерна, 300 тонн жита і 980 тонн комбікормів.
 
AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!