Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Держгеокадастр опікуватиметься охороною ґрунтів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Державне підприємство «Інститут охорони ґрунтів України» рішенням уряду передано до сфери управління Держгеокадастру.

Про це на своєму Телеграм-каналі написав новий міністр агрополітики, екс-голова Держгеокадастру Роман Лещенко.

За словами міністра, підпорядкування Інституту Держгеокадастру дозволить більш якісно здійснювати нагляд за станом родючості ґрунтів в Україні з зробити дані, якими володіє наукова установа повністю публічними та відкритими.

«Раніше це держпідприємство підпорядковувалось Мінекономіки. Хоча, згідно з Положенням про Держгеокадастр, саме до його завдань належить нагляд та контроль родючості. А також контроль за додержанням законодавства про охорону земель як органами місцевого самоврядування, так і бізнесом. Відтепер Держгеокадастр отримає реальні інструменти для цього», – наголосив Роман Лещенко.

Міністр підкреслив, що наразі проведена паспортизація 19,8 млн га земель сільськогосподарського призначення. В перспективі паспорти матимуть всі земельні ділянки в Україні.

Дані про стан ґрунтів будуть внесені до бази Державного земельного кадастру, яка буде оприлюднена з просторовою прив’язкою до об’єкта.

«Її перенесення на публічну кадастрову карту дозволить всій країні побачити зміни показників родючості ґрунтів та реальний стан земель в нашій країні», – підсумував Роман Лещенко.

Нагадаємо, вступила в дію постанова, що скасовує ліквідацію аграрного міністерства.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ