Агромаркет

Держава заборгувала тваринникам 24 млн грн. компенсації на будівництво ферм, ‒ ВАР

Держава заборгувала тваринникам 24 млн грн. компенсації на будівництво ферм, ‒ ВАР

Українські тваринники який рік поспіль залишаються без компенсацій витрат на будівництво та реконструкцію ферм, хоча вони й закладені в державний бюджет. Цього року програма «Державна підтримка галузі тваринництва» передбачає 170 млн грн., однак лише членам Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), Асоціації виробників молока та Асоціації свинарів України держава заборгувала 23,5 млн грн.

Про це повідомили у ВАР.

П’ята частина членів цих асоціацій мають право на отримання компенсацій, оскільки будували ферми або проводили реконструкції у 2014-2017 роках. У відповідності до встановленого порядку вони подали документи на отримання компенсацій на загальну суму 23,5 млн грн., однак нічого не отримують.

Юристи у ситуації, що склалася, радять фермерам звертатися до суду, щоб держава виплатила свою заборгованість. Однак опитані господарства не мають змоги витрачати сотні тисяч гривень на судові збори та оплачувати адвокатів, наголошують у ВАР.

Аналогічні проблеми виникали і в 2015, і в 2016 роках, коли фактичні виплати за програмою наприкінці року ледве сягали 30% від закладених у бюджет.

Довідка

Усі сільськогосподарські виробники можуть претендувати на часткову компенсацію вартості будівництва чи реконструкції тваринницьких ферм і комплексів для утримання великої рогатої худоби, свиней, птиці (зокрема, водоплавної та індиків), а також доїльних залів та кооперативних м’ясопереробних пунктів.

Обсяг компенсації становить до 50% вартості будівництва та реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, а також до 30% — вартості закупівлі техніки й обладнання для сільськогосподарського виробництва, будівництва та реконструкції підсобних підприємств із переробки та зберігання сільськогосподарської продукції.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!