Агромаркет

Держава має запобігати дефолтам по форвардам за допомогою страхування агробізнесу – думка

Держава має напрацювати інструменти задля запобігання дефолтів по форвардним контрактам  по всьому ринковому ланцюжку. 

Про це зазначив доцент Київської школи економіки Олег Нів’євський під час конференції «Чи є майбутнє у форвардних контрактів в Україні?».

На його думку, зараз держава не повинна робити будь-яких різких рухів та запроваджувати будь-які новації у ситуації із дефолтами по форвардних контрактах. Максимум, що наразі вона може зробити – відіграти роль посередника. Але на майбутнє варто створити механізми для запобігання дефолтам.

«Тому що такі стрибки цін притаманні для сировинних ринків, які є дуже волатильними» – зазначає фахівець.

За його словами, завдання держави – підтримувати агровиробників такими інструментами як страхування, кредитування, постачання суспільних благ, забезпечення санітарного та ветеринарного добробуту тощо.

«Держава може запровадити інструменти доступу до кредитування малих і середніх виробників», – зауважив Олег Нів’євський.

Також запобігти дефолтам може допомогти заснування Фонду гарантування кредитів та запровадження агрострахування.

«Наразі воно в нас у зародковому стані. І регуляторне середовище в Україні не сприяє його нормальному розвитку» – додає  Олег Нів’євський.

Відтак, потрібна реалізація відповідних законопроектів для побудування ринку агрострахування, щоб запобігти різким змінам погоди чи природнім катаклізмам. Крім цього, необхідний розвиток біржової діяльності.

Нагадаємо, що програмою кредитування 5-7-9 в переважній більшості користуються сільгосптоваровиробники, що відображає необхідність фінансування аграрного сектору. Разом з тим, у Мінекономіки зазначили, що з державної казни пропонується закласти близько 672 мільйонів гривень на компенсацію страхових платежів.