Агромаркет

Депутати пропонують з 2020 року заборонити реалізацію м'яса, отриманого на несертифікованих бойнях

Депутати пропонують з 2020 року заборонити реалізацію м'яса, отриманого на несертифікованих бойнях

Народні депутати пропонують з 1 січня 2020 року обмежити реалізацію м’яса, отриманого в результаті забою на бойні без експлуатаційного дозволу.

Відповідна норма міститься в законопроекті № 7489 про внесення змін до Адміністративного кодексу України, Закон «Про безпечність та якість харчових продуктів» та «Про держконтроль за дотриманням законодавства про харчові продукти», зареєстрований у Верховній Раді 16 січня.

Депутати пропонують заборонити забій домашніх тварин, птиці, кролів, нутрій не на бійні, яка має експлуатаційний дозвіл, з 1 січня 2020 року. Ця норма не стосується обсягів забою до 10 голів домашньої птиці, кролів, нутрій на день.

На думку авторів законопроекту, це дозволить упорядкувати подвірний забій тварин з метою попередження поширення особливо небезпечних хвороб, зокрема, африканської чуми свиней (АЧС).

Документ також передбачає більш жорсткі умови простежуваності харчової продукції тваринного походження: за порушення вимог щодо її забезпечення пропонується ввести штраф у розмірі від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Оператори ринку повинні надавати документ, який містить повну інформацію про продукт: назву харчового продукту, харчової добавки, ароматизатора, допоміжного матеріалу для переробки, назву й адресу потужностей із виробництва та/або обігу із зазначенням номера експлуатаційного дозволу або реєстраційного номера, номер і обсяг (вагу) партії, термін придатності, посилання на санітарні заходи, умови зберігання, транспортування та інші умови утримання, дата видачі, ім’я, підпис оператора ринку або уповноваженої особи, яка видала документ, й іншу інформацію, необхідну для простежуваності продукту.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!