Агромаркет

Депутати пропонують удосконалити користування правом емфітевзису

Депутати пропонують удосконалити користування правом емфітевзису

Укладення договорів про надання права користування чужою земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис) має бути вдосконалене для можливості залучення кредитних ресурсів у АПК.

Відповідна ініціатива міститься в законопроекті № 4010а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)», який зареєстрований у Верховній Раді 15 липня.

Законопроектом пропонується визначити правовий механізм звернення стягнення на право емфітевзису; дозволити відчуження права емфітевзису, встановленого на землях державної і комунальної власності, у разі, якщо таке право придбано на земельних торгах.

Депутати також пропонують встановити граничний термін права емфітевзису на землях усіх форм власності 50 років.

Законопроектом передбачена можливість передачі землекористувачем земельної ділянки в оренду, але при цьому він залишається відповідальним перед власником земельної ділянки за виконання своїх зобов’язань за договором емфітевзису.

Відповідно до законопроекту, при проведенні земельних торгів з придбання права емфітевзису предметом торгу є вартість такого права.

«Прийняття законопроекту № 4010а дозволить використовувати право на користування землею в якості застави під банківські кредити. Це допоможе аграріям залучити додаткові кошти для закупівлі сучасної техніки, поповнення оборотного капіталу тощо», ‒ вважає гендиректор Українського клубу аграрного бізнесу Тарас Висоцький.

За його словами, емфітевзис стане для аграріїв ліквідним активом, який дозволить банкам спростити умови кредитування та знизити процентні ставки, що, в свою чергу, створить передумови для розвитку агросектору, зростання врожайності і валового внутрішнього продукту.

Як повідомлялося, мораторій на продаж земель сільгосппризначення завершується 1 січня 2017 року. Парламент неодноразово його продовжував після введення в 2002 році.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!