Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Депутати проголосували за стимулювання виробництво теплоенергії з альтернативних джерел

Депутати проголосували за стимулювання виробництво теплоенергії з альтернативних джерел

21 березня Верховна Рада прийняла законопроект № 4334 щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел. За це рішення  проголосувало 238 народних депутатів України, повідомила прес-служба Держенергоефективності.

«Закон дозволить стимулювати залучення інвестицій у виробництво тепла не з газу, замістити понад 3 млрд куб. м газу на рік і залишити в бюджеті країни щонайменше $600 млн, збільшити обсяг виробництва тепла з відновлюваних джерел у централізованому теплопостачанні і, головне, зменшити тариф на тепло для споживачів на 10%», – підкреслив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Він також зазначив, що відповідно до цього закону, інвестори, які реалізовуватимуть проекти із заміщення газу, отримають зафіксований на законодавчому рівні тариф на тепло з альтернативних джерел на рівні 90% від тарифу на тепло з газу для потреб бюджетних установ та населення.

Тобто вони матимуть гарантії повернення коштів, вкладених у такі проекти. Це має  на меті стимулювати їх працювати в Україні та встановлювати в містах та селах твердопаливні котельні, когенераційні установки на біомасі тощо.

За словами в.о. голови комітету ВР з питань ПЕК Олександра Домбровського , законопроект дає системний інституційний інструмент, який дозволить заміщувати дорогий імпортний газ вітчизняними альтернативними видами палива.

Для цього в Україні достатньо ресурсу, зокрема, близько 100 тис. тон відходів сільськогосподарських культур щорічно.  Також існує значний невикористаний потенціал вирощування енергетичних культур.

Також реалізація цього закону має збільшити до 25 тис. кількість нових робочих місць, зокрема, за рахунок розвитку нових виробництв із вирощування, збирання та транспортування місцевих видів палива, виробництва необхідного обладнання

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!