Агромаркет

Депутати підтримали законопроект щодо протидії рейдерству

Депутати підтримали законопроект щодо протидії рейдерству

10 липня Верховна Рада підтримала законопроект № 8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству».

За ухвалення цього документу в першому читанні проголосували 232 народних обранці, повідомили у Всеукраїнській аграрній раді (ВАР).

Цей законопроект має на меті заблокувати рейдерство, ускладнити захоплення підприємств, договорів оренди, підкреслив заступник голови ВАР Михайло Соколов. «Він надає правоохоронним органам можливість карати недобросовісних реєстраторів та спрямований на захист майнових прав сільгоспвиробників на законодавчому рівні», – пояснив він.

Законопроект № 8121 зобов’язує державних реєстраторів пересвідчуватись перед проведенням певної операції, що особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, має право на вчинення таких дій. Уся інформація про проведені операції в обов’язковому порядку зберігатиметься та перевірятиметься.

Документ також передбачає онлайн-доступ державних кадастрових реєстраторів до відомостей, що містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а державних реєстраторів прав – до всіх відомостей, що містяться у Державному земельному кадастрі.

Таким чином мінімізується ризик того, що реєстратор «не знатиме» про те, що ділянки були раніше зареєстровані на іншу особу. Водночас адміністративна відповідальність за порушення державними реєстраторами законодавства буде підвищена.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!