Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Депутати підтримали законопроект, що дозволяє фермерам бути платниками єдиного податку IV групи

Депутати підтримали законопроект, що дозволяє фермерам бути платниками єдиного податку IV групи

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 6049-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств».

Проект закону передбачає можливість фізичним особам-підприємцям, що займаються фермерським господарством, бути платниками єдиного податку IV групи, повідомляє УКАБ.

Норми законопроекту спрямовані на стимулювання створення та розвитку сімейних фермерських господарств, що відповідають певним критеріям, значно спрощуючи податкове декларування для таких суб’єктів.

Додатково передбачається надання пільг зі сплати соціального внеску для всіх членів фермерського господарства протягом 10 років з моменту реєстрації фізичною особою-підприємцем платником єдиного податку IV групи.

Законопроект № 6049-д також вирішує несправедливість бюджетного розподілу сплати орендарями податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки.

Діюча редакція Податкового кодексу України (ПКУ) передбачає сплату нарахованого податку за місцем реєстрації платника податку у контролюючих органах, що часто не збігається з місцезнаходженням земельних ділянок. У результаті території, де обробляється земля, не отримують доходів у власний бюджет.

Натомість ухвалений у першому читанні проект закону № 6049-д вносить поправки до ПКУ та передбачає, що суми податку, нараховані податковим агентом із доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), сплачуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням об’єктів оренди.  

«Закріплення необхідності сплати всіх податків, пов’язаних із землекористуванням за місцем знаходження земельної ділянки, суттєво підвищать надходження коштів до місцевих бюджетів», – наголосив генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали