Агромаркет

Депутати можуть скасувати експортне мито на рижій та льон

Депутати можуть скасувати експортне мито на рижій та льон

Верховній Раді запропонували скасувати експортне мито на насіння льону і рижію в розмірі 10%.

Про це йдеться в законопроекті № 4737, зареєстрованому на офіційному порталі ВР 31 травня 2016 року.

Автором законопроекту є народний депутат Валерій Карпунцов.

За інформацією, законопроект розроблено з метою забезпечення розвитку сільського господарства України та стимулювання сільгоспвиробників до збільшення обсягів вирощування льону та рижію, що призведе до збільшення обсягів як внутрішньої переробки, так і експорту цих видів культур. Завданням законопроекту є скасування вивізного мита на насіння льону та рижію.

«Можна стверджувати, що в той час як чинне вивізне мито на насіння льону тільки гальмує зростання його вирощування і переробки, то мито на насіння рижію взагалі не дає можливості розвиватися самому вирощуванню. Отже, першим кроком у виправленні ситуації є скасування мита на ці культури», — зазначають в документі.

«За попередніми підрахунками при збільшенні експорту льону в 3 рази (до 75 тис. тонн) і більше, що цілком реально, забезпечуватиметься покриття втрат бюджету від несплати мита завдяки збільшенню надходжень від податку на прибуток, сплаченого експортерами навіть за умов наявної прибутковості. Низька прибутковість вирощування льону зумовлена високою собівартістю вирощування через незначні, як для України обсяги вирощування, нерозвинену спеціалізацію сільськогосподарських підприємств, відсутність мотивації в застосуванні передових технологій та посівного матеріалу. З іншого боку експортери матимуть можливість збільшити експорт за рахунок підвищення своєї конкурентоспроможності від скасування мита і відповідно спричинити більший попит (закупівлі) у сільгоспвиробників насіння льону і рижію», — пояснюють в записці.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!