Агромаркет

Депутат пропонує створити єдину систему реєстрації земельних ділянок

Депутат пропонує створити єдину систему реєстрації земельних ділянок

Народний депутат Валерій Карпунцов (член фракції партії «Блок Петра Порошенко») ініціює створення на базі Державного земельного кадастру єдиної системи реєстрації земельних ділянок та майнових прав на неї.

Відповідний проект закону № 7265 він зареєстрував у парламенті 7 листопада.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, наразі реєстрація земельних ділянок і прав на них здійснюється в двох різних системах – Державного земельного кадастру та державного реєстру майнових прав на нерухоме майно. Це, на думку автора законопроекту, призводить до зловживань з боку реєстраторів, а також нерідко стає причиною рейдерських проявів.

Депутат вважає, що об’єднання двох систем дозволить уникнути подвійної реєстрації земельних ділянок і створити єдину базу даних, що містить інформацію про місце положенні ділянки, його характеристики, цільове призначення, грошову нормативну та експертну оцінку, про правовий статус.

Як повідомлялося, Мін’юст запровадив механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав та Держгеокадастром, який унеможливить подвійну реєстрацію договорів оренди землі.

Інтерфакс-Україна   

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!