Ціни на ріпак виросли до рекордного рівня
Після виходу доволі «бичачого» жовтневого звіту USDA по олійним трейдери почали фіксувати прибутки, що призвело до зниження цін на ріпак та канолу. Проте вони відновили зростання на тлі подорожчання нафти і пальмової олії та з огляду на обмежену пропозицію.
Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade.
Зниження цін на сою поки не вплинуло на сусідні ринки ріпаку та каноли, проте це може статися у другій половині сезону, оскільки на тлі покращення перспектив виробництва у Південній Америці покупці все активніше купуватимуть сою.
На паризькій Euronext котирування на ріпак виросли одразу на 15,5 €/т до чергового максимуму 689,25 €/т або 802 $/т, додавши за тиждень 6,5% за підтримки ринку пальмової олії, яка вчора на біржі в Малайзії подорожчала на 1,7%.
З початку місяця ф’ючерси на ріпак виросли на 5%, на малайзійську пальмову олію – на 9%, нафту марки Brent – на 6%.
Подорожчання пальмової олії обумовлене нижчим, ніж очікувалося, рівнем виробництва в Малайзії. Але за прогнозом Oil World, світове виробництво пальмової олії у 2021/22 МР збільшиться на 3,5-4 млн т завдяки нарощуванню виробництва насамперед в Індонезії та незначно в Малайзії.
Листопадові ф’ючерси на канолу у Вінніпезі після виходу звіту USDA знизилися, проте вони виросли на 1,7% до 938 CAD/т або 760 $/т, додавши за місяць 3,8%.
Листопадові ф’ючерси на сою на чиказькій СВОТ вчора виросли на 0,6% до 450,8 $/т, втративши з початку місяця 1,4% під тиском збільшення прогнозів врожаю сої у США.
Високі ціни на нафту підтримують котирування «енергетичних» культур, які використовують у виробництві біодизеля. Проте вчорашні макроекономічні дані про зниження темпів виробництва у США та в Китаї у 3-му кварталі зупинили зростання цін на нафту.
Нагадаємо, дві області перевиконали план сівби ріпаку. Також під озимий клин цього року заплановано менше площ.