Агромаркет

Ціни на зерно Причорномор'я знизилися через новий штам COVID

Експортні ціни на зернові в Чорноморському регіоні знизилися минулого тижня за рухом світових котирувань на тлі побоювань, викликаних поширенням нового штаму коронавірусу Омікрон. Аналітики компанії Refinitiv зафіксували найбільше падіння цін за тиждень на олію, а ячмінь став єдиним товаром у Чорноморському регіоні, ціни на який зросли.

Ціни пропозицій російської пшениці з протеїном 12,5% втратили $10 за тиждень і опустилися нижче за $340 за тонну FOB для поставки в грудні, однак попит на купівлю залишився слабким. Падіння експортних котирувань на Чорноморську пшеницю було обмежено очікуваннями скорочення світової пропозиції у другій половині сезону 2021/22 року. Кількість пропозицій з постачання пшениці з РФ та України невелика. Деякі експортери не пропонують зерно для продажу на споті, очікуючи відновлення попиту і, як наслідок, зростання цін на пшеницю.

Ціни пропозицій української кукурудзи втратили близько $5, знизившись до $278-280 за тонну FOB для постачання у грудні-січні. СРТ-ціни на українську кукурудзу втратили $12 за тиждень, опустившись до $258-265 за тонну з постачанням у грудні.

Ціни пропозицій щодо постачання сирої соняшникової олії з України впали на $50 до $1380-1390 за тонну для поставок у грудні-січні на базисі FOB і на $80 за тонну до $1330-1340 за тонну для постачання у грудні на базисі СРТ.

Минулого тижня закупівельна ціна на соняшник знизилася більш ніж на 1 тис. грн за тонну, проте ліквідність залишилася низькою. Фермери продовжують притримувати соняшник, очікуючи на поновлення зростання закупівельних цін.

Ячмінь став єдиним товаром у Чорноморському регіоні, ціни на який зросли минулого тижня через обмежену пропозицію. Ціни пропозицій на український ячмінь оцінюються трейдерами на рівні не нижче за $320 за тонну FOB, що на $10 вище, ніж тижнем раніше. Експортери відзначають слабкий попит покупців, проте очікують на активізацію закупівель з боку Туреччини.

Нагадаємо, як виростити насіння озимої пшениці високих репродукцій на Півдні. Також ми писали, що Україна забезпечена продовольчою пшеницею.