Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Ціна на цукор у новому сезоні зросте через його дефіцит, - прогноз

Протягом 2018/19 МР Україна експортувала 409,8 тис. тонн цукру на суму $144,3 млн. Це майже на 27% менше, ніж минулого МР (564 тис. тонн). Крім того, дещо змінилася географія експортних поставок:

Про це повідомляється на сайті НАЦУ «Укрцукор».

«У 2018/19 МР, що завершився в серпні, ми можемо відзначити деяку зміну географії поставок. Хоч лідером імпорту у нас залишається Узбекистан, відвантаження в цю країну суттєво зменшились – з 210 до 96 тис. тонн. На друге місце піднявся Азербайджан (74 тис. тонн), який посідав 3-тє місце в попередньому сезоні (43 тис. тонн), а на третьому місці розмістився Таджикистан (36 тис. тонн у 2018/19 МР проти 16 тис. тонн у 2017/18 МР, 9-те місце)», – зазначила заступниця голови правління НАЦУ «Укрцукор» Руслана Яненко.

За її словами, частка поставок до Узбекистану в загальному обсязі експорту зменшилась із 37% в 2017/18 МР до 24% в 2018/19 МР. Причинами скорочення відвантажень, на її думку, в першу чергу є зміна податкової політики в Узбекистані та велика кількість логістичних проблем.

«Окремо слід відзначити збільшення поставок до Ізраїлю та Лівії, які посіли сьоме та восьме місця в загальному рейтингу імпортерів та намагання українських цукровиків максимально диверсифікувати напрямки експорту», – підсумувала Руслана Яненко.

Щодо наступного сезону, експерт спрогнозувала очікуване підвищення цін на цукор на Лондонській біржі, що безумовно відзначиться і на внутрішньому ринку. Ще одним фактором здорожчання є світовий дефіцит та скорочення виробництва цукру в Україні.

На думку експерта, серйозним конкурентом України у наступному сезоні може стати Росія, яка очікує перевиробництво цукру, тож боротьба за ринки Середньої Азії буде запеклою. За оцінками аналітичного відділу НАЦУ «Укрцукор», експорт цукру в 2019/20 МР становитиме орієнтовно 300 тис. тонн.

Як повідомлялося раніше, виробництво цукру в Україні скоротиться на 30%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали