Чому в ісламських країнах існує заборона на нарахування відсотків
Будь-який продукт ісламських фінансів завжди тісно пов’язаний із ризиками, але кредиторам гарантовані доходи у будь-якій ситуації.
Про це розповіла АgroТimes Тетяна Паєнтко, керуючий партнер ТОВ «АК «Міжнародна правова безпека».
За словами експерта, ісламський банк з моменту купівлі і до продажу активу на виплат покупцю несе всі ризики, пов’язані з таким активом. Після продажу такі ризики переходять на покупця тощо.
«Якщо банк стає партнером у реалізації проєкту, то він має право на отримання частини прибутку, а не на виплату відсотків. У традиційному банкінгу ми маємо абсолютно протилежну ситуацію. Наприклад, якщо придбаний за кредитні кошти товар не був поставлений покупцеві (або роботи не були виконані), він все одно має сплатити відсотки і суму боргу», – зауважила Тетяна Паєнтко.
Вона зауважила, що кредиторам гарантовані доходи у будь-якій ситуації. На переконання фахівця, фактично ісламський банк ближчий до проєктного інвестування з рівним розподілом ризиків.
Нагадаємо, експерт розповіла, чому в ісламських країнах заборонені деривативи. Також експерт розповіла про один з ключових принципів ведення бізнесу з ісламськими партнерами.