Агромаркет

Через зниження прогнозу виробництва ріпаку його вартість зростає

Єврокомісія знизила прогноз виробництва ріпаку країнами ЄС в 2019/20 МР з 18,7 до 18 млн тонн, а також збільшила оцінку імпорту на 0,5 млн тонн – до 5 млн тонн. Порівняно з показником 2018/19 МР, урожай ріпаку знизиться на 10% внаслідок скорочення посівних площ на 15% – до 5,9 млн га.

Про це повідомляє електронна зернова біржа України Grain Trade.

Зокрема, повідомляється, що, незважаючи на попередні прогнози скорочення виробництва, ціни на ріпак на Euronext почали активно зростати лише зараз. Так, наприкінці минулого тижня вартість цієї культури зросла на 1,5% – до 379,75 євро/тонна або $422,5/тонна. Їх підтримує зменшення врожаю ріпаку в Україні з прогнозованих 3,5-3,9 млн тонн до 3,1-3,2 млн тонн, що істотно скоротить експорт до ЄС.

«Закупівельні ціни на ріпак в Україні наразі нижчі, ніж торік, тому виробники стримують продажі, оскільки бажають низьку врожайність компенсувати вищою ціною. Низька олійність змушує дисконтувати ціни на вітчизняний ріпак, проте активізація збирання та переоцінка прогнозів виробництва змусять трейдерів підвищувати ціни задля активізації закупівель», – ідеться в повідомленні.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!