Посуха спричинила найглибший за останні 30 років економічний спад у Центральній та Східній Європі
Посуха і зниження врожаю посилюють найглибший економічний спад у регіоні Центральної та Східної Європи за останні 30 років.
Про це повідомляє УкрАгроКонсалт з посиланням на Bloomberg.
«У деяких частинах Румунії та Польщі посуха є найсильнішою за сторіччя. У Чехії це найсильніша посуха з п’яти подібних явищ. Румунія, другий за величиною експортер пшениці в ЄС, прогнозує падіння врожаю пшениці вдвічі за середнього врожаю 9 млн тонн», – ідеться в повідомленні.
Румунія заборонила експорт пшениці за межі ЄС у березні, що викликало негативну реакцію на світових ринках і з боку Європейської комісії. Бухарест скасував заборону тиждень по тому, а великі врожаї в інших країнах за прогнозами збільшать світові запаси пшениці до рекордних значень в поточному і наступному сезонах. Втім, 12 травня міністр сільського господарства Румунії заявив, що робляться додаткові заходи для забезпечення достатніх запасів на внутрішньому ринку.
І все ж подвійний удар вірусу і посухи вивів сільське господарство на першу позицію в європейській політиці. У регіоні Центральної та Східної Європи споживачі змушені витрачати все більшу частину свого доходу на продукти харчування. Оічкується, що в Польщі ціни на продукти харчування виростуть на 15% в 2020 році.
Згідно з прогнозом, у Польщі урожай зернових скоротиться більш ніж на 8%. Це може спонукати Варшаву вимагати більше асигнувань для сільського господарства в бюджеті ЄС на 2021-2027 роки, при тому, що аграрний сектор вже є найбільшим одержувачем коштів з бюджету ЄС.
«Україна і Росія, найбільші експортери зерна зі спільним кордоном з ЄС, уникли найсильнішої посухи і ризиків падіння врожаю внаслідок пізніх весняних дощів», – зазначають аналітики.
Додати коментар