Агромаркет

Брак зареєстрованих засобів захисту рослин для ягід гальмує сертифікацію за GLOBALG.A.P.

Брак зареєстрованих засобів захисту рослин для ягід гальмує сертифікацію за GLOBALG.A.P.

Вирощування ягід за стандартом GLOBALG.A.P. станом на 2018 рік сертифікували близько десяти господарств в Україні. Ідеться переважно про лохину, малину й суницю.

Про це розповіла консультант із сертифікації виробництва за стандартом GLOBALG.A.P. Ніна Дмитраш, пише журнал «Садівництво по-українськи».

«Проблемою є брак засобів захисту рослин (ЗЗР), зареєстрованих для застосування на ягодах, – зауважила вона, – це дається взнаки й під час сертифікації. Адже згідно зі стандартом, усе, що застосовується під час вирощування плодів, повинно відповідати чинному законодавству».

За словами Ніни Дмитраш, для захисту суниці ще можна підібрати дієві й дозволені до застосування препарати. Решта ж ягідних культур в Україні – без захисту. Так, на лохині зареєстровано лише один препарат – Світч.

«Брак реєстрації ЗЗР – проблема не тільки для ягідних культур, а й для деяких овочів: часнику, моркви, столового буряку, – наголосила вона. – Бо в нас якщо препарати зареєстровані на буряку, то лише на кормовому і цукровому».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!