Агромаркет

Брак зареєстрованих засобів захисту рослин для ягід гальмує сертифікацію за GLOBALG.A.P.

Поділитись:
Брак зареєстрованих засобів захисту рослин для ягід гальмує сертифікацію за GLOBALG.A.P.

Вирощування ягід за стандартом GLOBALG.A.P. станом на 2018 рік сертифікували близько десяти господарств в Україні. Ідеться переважно про лохину, малину й суницю.

Про це розповіла консультант із сертифікації виробництва за стандартом GLOBALG.A.P. Ніна Дмитраш, пише журнал «Садівництво по-українськи».

«Проблемою є брак засобів захисту рослин (ЗЗР), зареєстрованих для застосування на ягодах, – зауважила вона, – це дається взнаки й під час сертифікації. Адже згідно зі стандартом, усе, що застосовується під час вирощування плодів, повинно відповідати чинному законодавству».

За словами Ніни Дмитраш, для захисту суниці ще можна підібрати дієві й дозволені до застосування препарати. Решта ж ягідних культур в Україні – без захисту. Так, на лохині зареєстровано лише один препарат – Світч.

«Брак реєстрації ЗЗР – проблема не тільки для ягідних культур, а й для деяких овочів: часнику, моркви, столового буряку, – наголосила вона. – Бо в нас якщо препарати зареєстровані на буряку, то лише на кормовому і цукровому».

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями