Агромаркет

Американський інвестфонд в 2016 р. виділить $5,6 млн на підтримку економіки України

Американський інвестфонд в 2016 р. виділить $5,6 млн на підтримку економіки України

Американський інвестиційний фонд Western NIS Enterprise Fund, в рамках запущеної в 2015 році трирічної програми технічної допомоги, в поточному році виділить понад 5,6 млн дол. на розвиток економіки України. Про це в ході презентації результатів співпраці фонду з Україною повідомила глава Western NIS Enterprise Fund Ярослава Джонсон.

«Ми маємо в своєму розпорядженні бюджет на поточний рік понад 5,6 млн дол.», – сказала Джонсон.

Глава фонду зазначила, що трирічна програма технічної допомоги з бюджетом 30 млн дол. була запущена за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в 2015 році для України і Молдови.

У сфері просування експорту фонд Western NIS сприяв відкриттю в вересні минулого року відповідного офісу при Міністерстві економічного розвитку. Також були проведені три бізнес-форуму в США, Німеччині та Нідерландах. У планах фонду на поточний рік, як зазначила Джонсон, провести два бізнес-форуми для просування українського експорту. Найближчий з них відбудеться 20-21 червня в Канаді. Також буде створено спеціальний веб-портал для експортерів і організовані торгові місії.

Також фонд фінансує створення промо-роликів про Україну. Зокрема, для залучення інвестицій був створений ролик «Ukraine Open for U», а для реклами аграрного сектора – «Grow Ukraine». У поточному році планується створити ролик, що рекламує IT-потенціал України.

Джонсон зазначила, що її фонд профінансував проведення конкурсів з відбору глав «Укрзалізниці» і «Укрпошти», а зараз займається підтримкою програми навчання 40 керівників державних компаній.

Як зазначив надзвичайний і повноважний посол США в Україні Джеффрі Пайетт, перші результати трирічної програми технічної допомоги перевищили очікування. «Ми пишаємося тим, що надали стартовий капітал для розвитку системи електронних державних закупівель Prozorro. Зараз ця програма прославилася на весь світ », – сказав Пайетт. Посол зазначив, що США і далі будуть співпрацювати з Україною для розвитку і просування майбутніх технократичних лідерів, які сьогодні працюють в міністерствах. Також США будуть допомагати уряду в проведенні приватизації. «Звичайно, критично важливим питанням залишається відкритість судової системи України», – зазначив Пайетт.

Він висловив підтримку президенту і уряду щодо бажання якомога швидше провести зміни в конституції.

Українські дизайнери за підтримки американського інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund представлять свої колекції на українсько-канадському бізнес-форумі, який пройде 20-21 червня в Торонто.

На початку 2016 року Western NIS Enterprise Fund спільно з «Ощадбанком» відкрив спеціальну програму з кредитування соціального підприємництва в Україні загальним обсягом 100 млн грн. Програма дозволить українським підприємцям, переважно жінкам, переселенцям і людям з обмеженими можливостями, отримати доступ до дешевих фінансових ресурсів у гривні. Програма кредитування соціального підприємництва пропонує своїм учасникам кредити в обсязі від 250 тис. грн до 2,5 млн грн терміном на 2-3 роки для купівлі обладнання або нерухомості, або поповнення оборотних коштів. Фіксована ставка по кредиту – 5-10% в залежності від проекту.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!