Американцям розкрили потенціал українського плодоовочевого ринку
Україна посідає п’яте місце серед країн Європейського Союзу за рівнем виробництва плодоовочевої та ягідної продукції і має великий потенціал у цьому напрямі. Про це йдеться у звіті посольства США про бізнес-перспективи України з питань виробництва, зберігання, переробки та упаковки овочів і фруктів.
«Мета нашого дослідження — показати американським постачальникам обладнання і технологій потенціал українського плодоовочевого ринку», ‒ підкреслила аташе з питань торгівлі посольства США в Україні Мішель Сміт.
За її словами, робота над дослідженням плодоовочевого ринку України розпочалася з листопада 2016 року. Партнерами посольства у проекті стали асоціація «Укрсадпром» і проект USAID «Підтримка аграрного та сільського розвитку».
Згідно з дослідженням, Україна в 2016 році збільшила експорт овочів на 57% порівняно з 2015 роком ‒ до $153 млн, наростивши постачання до ЄС. Крім того, були відкриті нові ринки Південної Азії (Бангладеш, Непал, Шрі-Ланка) та Африки (Кенія і Гвінея).
Найпомітнішим зрушенням у торгівлі фруктами й овочами з 2015-го по 2016 роки стала торгівля з ЄС, особливо огірками, цибулею, часником, замороженими овочами, чорницею, замороженою малиною та горіхами. Минулого року Україна збільшила експорт фруктів, ягід і горіхів до Польщі, Туреччини, Іраку й Ірану.
«Ці нові торговельні відносини є рушійною інвестицією в українському виробництві овочів і фруктів», ‒ йдеться у звіті.
За даними Держстату, в Україні нараховується 335 плодоовочевих і ягідно-переробних підприємств. Водночас, згідно з даними «Укрсадпрому», лише 113 з них працюють.
Головною можливістю наростити обсяги виробництва та торгівлі плодоовочевою продукцією, згідно з дослідженням, є об’єднання дрібних виробників у кооперативи.
Додати коментар