Агросектор до 2030 року має стати основою економічного сталого розвитку України
Згідно Національної економічної стратегії-2030, агросектор України має стати основою економічного сталого розвитку нашої держави.
Про це повідомляється на офіційному сайті уряду.
Під час публічного обговорення вектору «Розвиток агросектору України» Національної економічної стратегії-2030, міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зазначив, що найближчими тижнями в Україні публічно презентують масштабний геопортал відкритих даних, куди увійдуть відомості про земельні, водні, лісові ресурси, власників землі тощо.
За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Глущенка, актуальним для України залишається завершення процесу оновлення законодавства у сфері санітарних та фітосанітарних заходів (СФЗ) та приведення його у відповідність до актів права ЄС.
«Виконання Угоди про асоціацію у частині СФЗ є надзвичайно важливим. До кінця року ми маємо завершити імплементацію цієї частини, яка складає понад 250 актів ЄС. На сьогодні імплементовано 60% від цієї кількості актів», — наголосив Сергій Глущенко.
Як підкреслив під час заходу заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, у 2020 році був створений певний «плацдарм» для розвитку агросектору. Зокрема, спільно з профільними асоціаціями напрацьовано Стратегію продовольчої безпеки до 2030 року, яка була подана на розгляд Кабінету Міністрів України.
Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Михайло Хорєв у свою чергу наголосив, що під час стратегічного планування розвитку агросектору важливо враховувати й екологічну складову.
Зазначимо, Національна економічна стратегія передбачає такі пріоритети щодо розвитку агросектору: створення відповідного рівня фітосанітарної безпеки для виробництва безпечних харчових продуктів; подовження ланцюга створення доданої вартості; формування переваги для експорту продукції з високою доданою вартістю та інші.
Нагадаємо, Євросоюз – основний постачальник агропродукції до України.