Агромаркет

Аграрний комітет ВР ухвалив законопроект щодо зміни правил використання земельних масивів

Поділитись:
Аграрний комітет ВР ухвалив законопроект щодо зміни правил використання земельних масивів

Парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону, який передбачає внесення змін до правил користування земельними ділянками в масивах сільгоспземель і врегулювання деяких питань колективної власності на землю.

Згідно з повідомленням на сайті ВР, аграрний комітет підтримав відповідний законопроект № 6049-1 від 23 лютого 2017 року.

Документ був розроблений групою народних депутатів, серед яких Іван Мірошниченко, Олександр Бакуменко, Олег Кулініч, Микола Кучер та інші.

На думку авторів законопроекту, сьогодні існує необхідність на законодавчому рівні удосконалити правила використання масиву земель сільгосппризначення.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що при оформленні права оренди земельних ділянок масиву часто виникають суттєві проблеми, оскільки не всі власники паїв погоджуються передати їх в оренду одному орендарю. В результаті один масив можуть орендувати кілька осіб, що нерідко призводить до конфліктів інтересів.

В окремих випадках орендарі усно визначають межі своїх ділянок або ж оформлюють договори суборенди. Однак чинне законодавство вимагає обов’язкового узгодження передачі земельної ділянки в суборенду з його власником. Останні, як йдеться в записці, не завжди дають на це свою згоду.

Схвалений комітетом документ дає орендарям земельних ділянок, розташованих в земельних масивах, право надавати їх в суборенду орендарю в цьому ж масиві іншої земельної ділянки без погодження з орендодавцем.

Крім того, передбачається, що особи, які використовують понад 75% загальної площі масиву, отримають переважне право орендувати інші його землі в разі, коли це не створює перешкод в раціональному використанні орендованих земель.

У законопроекті прописано, що місце розташування та межі земельних ділянок масиву можуть змінюватися в процесі консолідації земель.

Також передбачається проведення інвентаризації масивів земель із внесенням даних до Державного земельного кадастру.

Депутати також пропонують визнати комунальною власністю територіальних громад незатребувані землі ліквідованих колективних сільгосппідприємств. У пояснювальній записці зазначається, що в Україні «сотні тисяч гектарів» розпайованих земель так і не були затребувані їх власниками і залишаються неприватизованими.

Документ також спрямований на вирішення проблем з використанням земельних ділянок під запроектованими при паюванні землі польовими дорогами. Наразі більшість таких доріг є колективною власністю колишніх членів колгоспів, що унеможливлює оформлення права користування ними. У записці зазначається, що загальна кількість таких доріг становить 500 тис. га.

Автори законопроекту розраховують, що прийняття запропонованих ними змін дозволить вирішити більшість проблем з використанням земель масивів.

 

Інтерфакс-Україна

 

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями