Агромаркет

Аграрний експорт до країн ЄС за 9 місяців зменшився на $80 млн

Аграрний експорт до країн ЄС за 9 місяців зменшився на $80 млн

За результатами січня-вересня 2018 року зовнішньоторговельний обіг аграрними та харчовими товарами між Україною та країнами ЄС склав $6,07 млрд – на 5,4% більше порівняно з відповідним періодом попереднього року. Український експорт при цьому складає $4,12 млрд, імпорт – $1,9 млрд.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева.

За її словами, позитивна динаміка розвитку двосторонньої торгівлі спостерігається третій рік поспіль.

«Зона вільної торгівлі працює як для наших виробників, так і для європейських. Наприклад, за дев’ять місяців 2016 року український аграрний та харчовий експорт до ринків ЄС склав майже $2,9 млрд, але за той самий період  2017 року – вже $4,2 млрд», – підкреслила вона.  

Ольга Трофімцева назвала ТОП-5 товарних груп, експорт яких до європейських країн помітно зріс порівняно з 2017 роком. «Йдеться про насіння ріпаку, пшеницю, горіхи та кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад та вироби з нього», – зазначила вона.

Вартість імпорту аграрних і харчових товарів з країн ЄС січень-вересень 2016 року складала $1,4 млрд, в 2017 році – майже $1,6 млрд.

Найактивніше Україна купує в ЄС в 2018 році такі товари АПК, як тютюн і вироби з нього, продукти для годівлі тварин, шоколад і продукти з какао-бобів, м’ясо і субпродукти, насіння олійних культур, алкогольну продукцію та інші товари.

І три роки поспіль стабільно в ТОП-5 наших торговельних партнерів в сфері АПК серед країн ЄС входять Нідерланди, Польща, Італія, Німеччина та Іспанія, підкреслила Ольга Трофімцева.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!