Агромаркет

Аграрні об’єднання просять провести антимонопольне розслідування на ринку добрив

Аграрні об’єднання просять провести антимонопольне розслідування на ринку добрив

Громадські професійні організації АПК просять скасувати антидемпінгові мита на аміачну селітру та не вводити додаткових мит на карбамід та карбамідно-аміачної суміші (КАС). Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу.

У своєму відкритому листі-зверенні до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та членів уряду представники аграрної галузі негативно оцінили ініціативу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо можливого обмеження імпорту карбаміду та КАС в Україну та введення антидемпінгових мит на дану продукцію.

Згадана ідея була озвучена під час наради з представниками українських хімічних підприємств 9 серпня у Мінекономрозвитку.  

Аграрні об’єднання звертають увагу на те, що після введення у 2014 році антидемпінгового мита на аміачну селітру внутрішні ціни на всі основні види азотних добрив (аміачну селітру, карбамід і КАС) значно зросли, перевищивши експортні на 14-17%.

Зростання їх вартості відбулося, незважаючи на надлишок карбаміду і затоварення ним складів. Ефект же від введення мита був нівельований цим ціновим коливанням, що призвело до збільшення обсягів імпорту аміачної селітри у І половині 2016 року.

У зв’язку з цим аграрні громадські об’єднання просять прем’єр-міністра доручити Антимонопольному комітету України провести антимонопольне розслідування на ринку добрив та накласти штрафні санкції на учасників цінової змови.

Аби запобігти новим змовам на ринку добрив, підписанти вважають за необхідне ініціювати введення постійного нагляду з боку Антимонопольного комітету за відповідністю цін внутрішнього ринку економічно обґрунтованому рівню.

«Ситуація, коли внутрішні ціни на азотні добрива помітно перевищують експортні, є неприпустимою ані з погляду економічних міркувань, ані з точки зору здорового глузду. Логічно, що при експорті виникає низка додаткових витрат, у тому числі й на логістику, а тому ціни всередині країни мають бути нижчими за експортні, як це відбувається, наприклад, із зерновими, бобовими та технічними культурами, ‒ наголошується у зверненні. – Натомість, подорожчання добрив призводить до значних збитків, які зазнає вітчизняний сільгосптоваровиробник. Так, лише за рахунок різниці в ціні на азотні добрива загальні втрати українських аграріїв за 2014-2016 роки складуть близько 7,2 млрд грн. Однак, незважаючи на це, сьогодні існує ризик введення додаткових антидемпінгових мит на інші азотні добрива – карбамід та КАС».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!