Агромаркет

Аграрії закликають адаптувати радянські підходи до сезонних робіт у сільському господарстві

Аграрії закликають адаптувати радянські підходи до сезонних робіт у сільському господарстві

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» (ВАФ) звернулася до Мінагрополітики з пропозицією удосконалення нормативно-правового регулювання в сфері сезонних робіт і сезонних галузей.

Про це повідомили в УКАБ.

Зокрема, напрацьовано проект постанови Кабінету міністрів «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 28 березня 1997 р. № 278 «Список сезонних робіт і сезонних галузей».

Відповідно до п. 1 указу Президії ВР СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24.09.74 року № 310-I, сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.

«До цього переліку включено не всі види сільськогосподарських робіт, які фактично є сезонними, – зазначають у ВАФ. – Так, вегетаційний період основних сільськогосподарських культур, залежно від сорту та кліматичних умов, в середньому становить: для ярої пшениці – 85-110 днів; для ярого ячменю – 60-110 днів; для вівса – 95-120 днів; для проса – 70-90 днів; для гречки 70-90 днів; для сорго – 90-115 днів; для кукурудзи – 90-140 днів; для сої – 120-150 днів; для соняшнику – 120-140 днів. Як видно, виробничий період для основних сільськогосподарських культур не перевищує шести місяців навіть з урахуванням робіт із підготовки ґрунту та збирання і доробки врожаю».

У ВАФ просять Мінагрополітики  ініціювати процедуру погодження зазначеного проекту постанови міністерствами, а також забезпечити його подальше внесення на розгляд уряду.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!