Агромаркет

Аграрії найактивніше користуються держпідтримкою за програмами відшкодування вартості сільгосптехніки і садивного матеріалу

Аграрії найактивніше користуються держпідтримкою за програмами відшкодування вартості сільгосптехніки і садивного матеріалу

Станом на середину жовтня сільгосптоваровиробники – реципієнти ресурсів державної підтримки – освоїли перший мільярд бюджетних дотацій із запланованих на 2018 рік 6,3 млрд грн.

Про це повідомив завідувач відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Леонід Тулуш.

Рівень освоєння бюджетних коштів у цілому по бюджетних програмах підтримки розвитку сільського господарства на середину жовтня складає лише близько 27%.

За його словами, рівень освоєння бюджетних коштів за окремими бюджетними програмами підтримки суттєво відрізняється, проте практично по кожній він недостатній.

Найвищий рівень освоєння – за програмами компенсації вартості сільгосптехніки та обладнання та компенсації витрат на садивний матеріал садівникам: відповідно 45% та 40% від запланованого бюджетним розписом на січень-жовтень. Освоєні за цими програмами кошти займають третину в загальному обсязі отриманих у 2018 році сільгосптоваровиробниками бюджетних ресурсів.

Натомість дві найважливіші програми, за якими передбачено майже 80% загального обсягу бюджетних дотацій – підтримка галузі тваринництва та підтримка фермерських господарств – мають украй низькі показники освоєння, остання

Особливо це стосується програми підтримки фермерів, за якою рівень освоєння становить менш як 2%.

Низький рівень освоєння бюджетних ресурсів підтримки у 2018 році пояснюється кількома причинами, вважає Леонід Тулуш.

З одного боку, недосконалістю механізмів розподілу бюджетних коштів – дається взнаки тривала відсутність практики функціонування бюджетних програм підтримки. З іншого, інертністю суб’єктів, на яких уряд зробив акцент.

Водночас не варто кардинально змінювати інструментарій підтримки у держбюджеті-2019, наголосив Леонід Тулуш. Зокрема, необхідно привчити представників малого агробізнесу до культури освоєння бюджетних коштів, удосконалюючи водночас механізми їх надання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!