Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Аграріям повернуть ПДВ, що завис на рахунках у казначействі

Аграріям повернуть ПДВ, що завис на рахунках у казначействі

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проект Закону № 6099 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав вітчизняного сільськогосподарського товаровиробника». «За» нього проголосували 274 народні депутати.

«Блокування додаткових рахунків в системі електронного адміністрування ПДВ фактично позбавило сільгоспвиробників можливості у встановлені строки зареєструвати податкові накладні у порядку, передбаченому для спецрежиму», – зазначив  один із авторів законопроекту, народний депутат Олег Кулініч.

Він нагадав, що у січні 2017 року, крім закінчення дії спеціального режиму, на аграріїв чекала ще одна проблема – казначейство на підставі рішення ДФС заблокувало додаткові ПДВ-рахунки, які повинні були працювати до 30 січня 2017 року.

Натомість, слідуючи консультаціям ДФС, аби уникнути штрафних санкцій, аграрії спрямовували кошти напряму до казначейства для реєстрації податкових накладних і на свої спеціальні рахунки, самостійно виконуючи законодавчо визначену  функцію держави.

Таким чином, пояснив депутат, сплата на спеціальні рахунки не була врахована у формулі системи електронного адміністрування ПДВ.

«Хоча за умови нормального функціонування системи кошти повинні були зарахуватись на спеціальні рахунки і враховуватись у формулі автоматично через їх розподіл з додаткових ПДВ-рахунків у казначействі», – підкреслив Олег Кулініч.  

У результаті такого «адміністрування» кошти просто зависли на основному електронному рахунку в казначействі. Більше того, на сьогодні аграрії не можуть повернути ці кошти, оскільки значення електронної формули не було збільшено на ті суми ПДВ, які було перераховано з поточних на спеціальні рахунки, додав він.

Таким чином, законопроект № 6099 авторства Олега Кришина, Оксани Продан та Олега Кулініча передбачає законодавчий механізм одноразового коригування значення формули з урахуванням суми, яка на сьогодні зависла на рахунках у казначействі.

 

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!