Агромаркет

52% українців планують залишитися в Польщі понад 3 роки

52% опитаних українців планують залишитися в Польщі понад 3 роки або навіть назавжди.
Про це повідомляє  Sadyogrody

Українські економічні мігранти у Польщі все частіше схиляються до асиміляції та переселення хоча б одного члена сім’ї. Отже, очікується зменшення потоку коштів, які мігранти перераховують в Україну. Такі висновки аналітичного центру компанії Gremi Personal стосовно нещодавнього дослідження Національного банку Польщі.

За даними Національного банку Польщі, у 2015 році переважна більшість українців (80%) планували залишитися в Польщі до року. Однак до 2020 року більшість (52%) планують залишитися більше 3 років.

Аналітичний центр Gremi Personal також відзначає у своїх соціологічних дослідженнях швидке зростання попиту роботи серед подружніх пар. Відповідно до опитування, проведеного у лютому 2020 року, близько 15% респондентів планували переїхати до Польщі разом із сім’єю. Більше того, кожен третій (31%) українець, який працює в Польщі, мав плани, безпосередньо пов’язані з асиміляцією в Польщі: отримання посвідки на постійне проживання або громадянства, переїзд, придбання нерухомості або започаткування бізнесу.

Така ситуація схожа на тенденцію серед мігрантів з Польщі до Західної Європи після вступу Польщі до Європейського Союзу. Відсоток циклічних (кругових) міграцій все ще був високим, але з роками відсоток поляків, які бажають залишитися за кордоном (особливо у Великій Британії), також збільшився. Однак міграція польських громадян у межах Європейського Союзу відрізняється від міграції з України в Польщу через жорсткіші імміграційні правила для українців.

Варто зауважити, що польський уряд підтримує українські сім’ї з дозволом на проживання в Польщі (карта проживання) з доступом до ринку праці, охоплюючи їх низкою сімейних програм. З 2019 року українці можуть отримувати 500 злотих (3600 грн) виплат на кожну дитину за програмою Family 500+. Щороку до початку нового навчального року українські сім’ї можуть розраховувати на 300 злотих на збирання учнів у рамках програми «Добрий старт 300+». Крім того, з 1 серпня 2020 року для українців доступний туристичний ваучер, призначений для підтримки сімейного відпочинку та внутрішнього туризму в Польщі у зв’язку з пандемією. Ваучер вартістю 500 злотих на кожну дитину можна витратити на відпочинок у Польщі до кінця березня 2022 року.

Крім того, польський уряд надає підтримку українським сім’ям з низьким рівнем доходів у вигляді харчових пакетів на Різдво, виплати соціальних стипендій студентам з малозабезпечених сімей, а українці, які працюють у Польщі, згодом можуть розраховувати на польську пенсію. Цей «соціальний пакет» мотивує українців тривалий час перебувати в Польщі.

Читайте також: У Польщі прогнозують повернення українських працівників