Агромаркет

28% сільгоспземель в Україні перебуває в тіньовій оренді

28% сільгоспземель в Україні перебуває в тіньовій оренді

За оцінками експертів, 11,7 млн га земель в Україні перебуває в тіньовій оренді, що становить 28% від загальної площі сільськогосподарських земель.

Про це повідомив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

«За договорами оренди земель офіційно обробляється лише 22,6 млн га. Таким чином, потенційний обсяг земель, які перебувають у тіньовій оренді, становить близько 11,7 млн га, або 28% від загальної площі сільськогосподарських земель», ‒ зазначив він.

Олександр Бакуменко уточнив, що нині загальна площа земель сільськогосподарського призначення на підконтрольній Україні території, які можуть бути передані в оренду фізичним та юридичним особам, становить 34,2 млн га.

Він зауважив, що з урахуванням розміру податкового навантаження в підприємствах, що працюють легально, загальні втрати держбюджету від тіньової оренди землі можна оцінити в 16 млрд грн.

За словами заступника голови аграрного комітету, аналогічні оцінки тіньової оренди землі дав Світовий банк у процесі реалізації пілотних проектів у Миколаївській та Київській областях.

Депутат вважає, що вивести оренду землі з тіні можна за рахунок удосконалення оподаткування земель. Зокрема, за словами Олександра Бакуменка, необхідно зараховувати податок на доходи фізичних осіб від оренди землі до місцевих бюджетів за місцем розташування ділянки.

«Це дасть змогу створити додатковий стимул місцевим громадам для ефективного контролю за офіційним оформленням оренди земельних ділянок і паїв на території певної громади», ‒ пояснив він.

Крім того, Олександр Бакуменко вважає за необхідне надати органам місцевого самоврядування повноваження визначати осіб, що мають право на пільги зі сплати земельного податку.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!