Американські птахогосподарства використовують глибоку підстилку понад чотири роки
У глибокій незмінюваній підстилці розвивається корисна для курчат-бройлерів мікрофлора. Корисні бактерії синтезують вітаміни групи В, зокрема вітамін В12, а також незамінні амінокислоти, що сприяє повнішому засвоєнню курчатами рослинних білків корму.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Крім того, глибока підстилка добре вбирає воду, утримує аміак та інші шкідливі гази, що утворюються під час розкладання посліду.
З використанням північноамериканської технології утримання бройлерів на глибокій підстилці мікроклімат у приміщенні із земляною підлогою кращий, ніж із бетонною. Після закінчення періоду вирощування бройлерів і відвантаження їх на забій підстилку не вилучають із пташника, бо вона підлягає обробленню.
Нині американські господарства, максимально відпрацювавши технологію, можуть використовувати підстилку 15-30 циклів, тобто понад чотири роки, час від часу додаючи в неї свіжу масу (тирсу чи лушпиння) і видаляючи частину посліду, коли товщина підстилки досягає 40-70 см, що ускладнює заїзд техніки в будівлю.
Висока автоматизація всіх виробничих процесів, а також перехід на використання глибокої підстилки дає змогу суттєво скоротити витрати на обслуговування пташників. Сьогодні один-два працівники повністю забезпечують повсякденну роботу майданчика з шести-восьми корпусів, включно з усіма роботами з дезінфекції посліду, обладнання та будівель.
Як повідомлялося, бройлери, вирощені на соломі, мають нижчу живу масу проти курчат, утримуваних на тирсі.