У зонах Степу та Південного Лісостепу питома вага зернопросапних має становити 50-60%, - експерт
У зонах недостатнього зволоження питома вага зернопросапних має складати 50-60%.
Про це під час конференції «День Агронома» повідомив агроном-аналітик ТОВ «Френдт» Ігор Ковальський.
Він нагадав, що у Степу та Південному Лісостепу, які є зонами недостатнього зволоження, впродовж 2019-20 років спостерігалися високі температури й невелика кількість опадів.
Зокрема, в Миколаївській області, за даними метеостанції, в умовах дефіциту вологи та надвисоких температур на перший план виходять такі характеристики сортів і гібридів як посухостійкість і жаростійкість.
«Холодостійкість потрібна на початкових етапах, коли є достатня кількість вологи для того, щоб почати сіяти у ранні строки й отримувати плановий результат», – зазначив Ігор Ковальський.
За його словами, ще однією важливою характеристикою сортів та гібридів є стресостійкість, яка необхідна для непередбачуваних коливань з боку ґрунтово-кліматичних умов.
«У зонах Степу та Південного Лісостепу рекомендується наступна питома вага деяких культур в залежності від спеціалізації: оптимальне співвідношення зернопросапних має становити 50-60%, просапних – 10-30%. Пар є невід`ємною частиною цієї зони – він сягає 10-20%. Таке співвідношення науково обґрунтоване, навіть розглядаючи карту культур регіонів у платформі Cropio by SAS можна побачити, що більшість сільгоспвиробників підтримують даний оптимум», – зауважив Ігор Ковальський.
Фахівець додав, що у зонах із недостатньою кількістю вологи зазвичай вирощують соняшник, кукурудзу, озимі пшеницю та ячмінь. Сої в цьому регіоні мало – вона вирощується лише там, де проходить система зрошування. Але озимій пшениці приділяється найбільше уваги.
«Озимий ріпак також потрібен для сівозміни, бо це посухостійка культура. Але соняшник для цих зон є найбільш рентабельною культурою», – додав Ігор Ковальський.
Нагадаємо, за кілька років багато компаній перейдуть на гібриди соняшнику з високим умістом олеїнової кислоти.