Чизелювання сприяє нагромадженню та збереженню вологи, – досвід ФГ «Єфрем»
У господарстві на Вінниччині отримують гарні врожаї соняшнику завдяки відпрацьованій технології. Зокрема, збереженню вологи в посуху сприяє відмова від оранки на користь чизелювання.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор ФГ «Єфрем» Іван Юкал.
«У плануванні структури посівів я не женусь за високими цінами на соняшник на ринку, а керуюсь тільки своєю сівозміною. Тож соняшнику сіємо від 20 до 25%. У найближчі роки я планую засівати ним такі ж площі, як і раніше, бо для мене це економічно вигідно» – зазначає фермер.
За його словами, відпрацьована сівозміна та технологія вирощування культури дозволили навіть минулого року, попри складні погодні умови, отримати непогану врожайність.
«На наших полях ми зібрали від 2,3 до 4 т/га, залежно від різних чинників (наприклад, попередників). А от посуха не мала сильного впливу на кінцевий результат завдяки зміні в технології обробітку ґрунту: замість оранки ми проводимо чизелювання, після цього дискуємо рештки — так отримуємо органіки до 40 т/га, що сприяє нагромадженню й утриманню вологи» – додає Іван Юкал.
Нагадаємо, згідно з дослідженням, у південному Степу соняшник дає кращу врожайність після чизелювання. Як повідомлялося, чизелювання сприяє поглинанню ґрунтом усієї наявної вологи на глибину до двох метрів.