Експорт українського насіння до ЄС у 2020 році зріс більш ніж удвічі
Україна експортувала у 2020 році до ЄС понад 795,4 т насіння кукурудзи, пшениці, ячменю, ріпаку, сої та соняшнику – загалом на 3,1 млн дол.
Про це AgroTimes повідомила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко.
Посилаючись на дані державної митної статистики, експерт зазначила, що обсяг експорту в кількісному виразі зріс за рік майже у 2,7 раза (2019-го року до ЄС відвантажили понад 289,5 т. українського насіння згаданих культур на 1,68 млн дол).
Найбільшим імпортером українського насіння в ЄС торік була Румунія (688,67 т. кукурудзи). Угорщина імпортувала понад 37 т (18, 57 т. кукурудзи і 18,51 т. соняшника), Австрія – понад 36,73 т. (30,16 т. кукурудзи і 6,57 т. соняшника), Польща – 20, 91 т. кукурудзи, Італія – 8,7 т кукурудзи.
«Для насіннєвої галузі, особливо для її експортного напряму, 2020 рік пройшов під знаком визнання в ЄС еквівалентності українського насіння зернових, сорго й кукурудзи. Та, як свідчать дані, за соняшник теж уже на часі!», – зазначила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.
Сюзанна Григоренко наголосила, що подвоєння валютних надходжень від насіннєвого експорту в 2020 році – дуже позитивний сигнал. Передусім він означає, що ставка на вихід до ринків країн ЄС була вірною.
«Рішення про просування еквівалентності насіння з України – це не якийсь суто іміджевий проєкт, чи забаганка якогось конкретного гравця ринку, а дієвий механізм для співпраці між ЄС та Україною. Європейці отримали доступ до якісного посівного матеріалу з України, а компанії, що інвестують у його виробництво, мають можливість виходу на преміальні ринки Європи», – підкреслила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.
Нагадаємо, провідні учасники насіннєвої галузі переконані, що український ринок спроможний давати більше доданої вартості, але в повній мірі реалізувати його можна на платоспроможних ринках, таких як країни ЄС.
«Так, Європа ставить вимоги, але вони чіткі і зрозуміли, а самі ці зусилля варті результату. Про це вже свідчить позитивна експортна динаміка, і сподіваємося, що такий рух триватиме», – підсумувала Сюзанна Григоренко.
Також ми писали про те, що український експорт агропродукції за 11 місяців склав $20 млрд.