Агрономія

Для збереження ґрунтової вологи господарство на Херсонщині щороку 18-20% площ відводить під пари

Господарство «Перше травня», що на Херсонщині, отримує непогані врожаї соняшнику як для свого регіону завдяки посухостійким гібридам і парам, що входять до сівозміни і добрі для збереження ґрунтової вологи. Разом з тим, минулого року з’явилися нові хвороби, через які завжди стабільний гібрид не спрацював.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор СТОВ «Перше травня» Сергій Косюк.

«Ми вирощуємо соняшник багато років і завдяки відпрацьованій технології маємо більш-менш прогнозовані результати. Проте погодні умови минулого року були дуже несприятливими для соняшнику. Якщо у 2019 році ми зібрали понад 3 т/га, то минулого року ледве вийшли на 2,1 т/га – і то тільки завдяки тому, що посіяли посухостійкі гібриди», – зазначає фермер.

За його словами, один із гібридів дав найбільшу врожайність – 2,7 т/га. А от інший улюблений гібрид — зокрема, за посухостійкості, на жаль, не спрацював через виникнення нових хвороб (вугільна гниль і фомопсис). Коли підійшов час збирати врожай, рослини рядами переламувалися в першій третині стебла, і підняти їх було неможливо.

«Хочу також відзначити, що до сівозміни у нас входять пари (щороку близько 18-20%) – так ми зберігаємо й накопичуємо вологу. Зокрема, соняшник вирощуємо після парової пшениці. Тільки завдяки цьому зібрали понад 2 т/га проти 1-1,3 т/га в сусідніх господарствах», – додає Сергій Косюк.

Нагадаємо, для збереження ґрунтової вологи польський фермер вирощував сою в міжряддях кукурудзи. А господарство на Хмельниччині вологозабезпеченість ґрунту коригує сівозміною. Як повідомлялося, ще одне господарство на Херсонщині для збереження ґрунтової вологи застосовує пари.