Продажі європейської сільгосппродукції в рамках угод про ЗВТ можуть вирости до 30%, - прогноз
Угоди про вільну торгівлю з третіми країнами позитивно впливають на сільськогосподарський і продовольчий сектор в Європейському Союзі. Про це повідомляє topagrar.com, посилаючись на поточний звіт, представлений комісаром ЄС з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс і комісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховски в Брюсселі.
Обидва комісара підкреслили, що підхід ЄС, що дозволяє обмежений імпорт сільськогосподарської продукції за нижчими тарифами за допомогою тарифних квот, є найкращим підходом до захисту певних вразливих сільськогосподарських і харчових секторів у Співтоваристві.
У дослідженні, проведеному Об’єднаним дослідницьким центром (JRC) Комісії, аналізується вплив дванадцяти торговельних угод в сільськогосподарському і продовольчому секторі до 2030 року у порівнянні з поточним станом. Дослідження включало, між іншого, угоди між ЄС і Канадою (CETA), странами Співдружності і Японією (JEFTA), а також угоди між Евросоюзом із Мексикою. Також мається на увазі і угода із країнами МЕРКОСУР (ринок Південної Америки), яку ще не ратифіковано.
Дослідження розглядало два сценарії, а саме «амбітний» і «консервативний». Амбітний план передбачає повну лібералізацію тарифів на 98,5% всіх товарів, що продаються і зниження тарифів на 50% для решти 1,5%.
З іншого боку, консервативний підхід передбачає повну лібералізацію на 97% і зниження тарифів на 25% для інших товарів. В обох сценаріях дослідники приходять до висновку, що угоди матимуть позитивний вплив на торговельний баланс ЄС по сільськогосподарської продукції та продовольству до 2030 року.
На думку авторів дослідження, в той час як торгові партнери Європейського Союзу отримали доступ до спільного внутрішнього ринку через угоду про вільну торгівлю, в той же час експорт ЄС може значно вирости.
Очікується, що продажі європейської сільгосппродукції та продуктів харчування дванадцяти торговим партнерам виростуть в цілому на 25% у разі консервативного сценарію і на 29% в разі амбітного сценарію впродовж цього десятиліття. У грошовому вираженні це відповідає збільшенню експорту сільськогосподарської продукції та продовольства з ЄС принаймні на 4,7 млрд євро за консервативних обставин і на 5,5 млрд євро при більш амбітних припущеннях.
У той же час, згідно з дослідженням, можна очікувати збільшення імпорту сільськогосподарської продукції в ЄС на 10% при консервативному підході і на 13% при амбітному підході.
Нагадаємо, в Євросоюзі споживатимуть менше м’яса.