Агрономія

Конференція «День Агронома»: вплив стресостійкості гібридів на урожайність кукурудзи

В Україні спостерігається значна різниця в показниках урожайності гібридів у різних господарствах і навіть на сусідніх полях. Відтак, у розкритті потенціалу врожайності дуже багато залежить не лише від погодних умов, а й від агрономічних рішень. 

Про це AgroTimes розповів агроном ТОВ «Захід Агропром» (Рівненська обл.) Олег Фурманець, який виступатиме з доповіддю на конференції «День Агронома» 10 лютого в Києві.

«На сьогодні всі гібриди, що є на ринку, мають достатньо високий потенціал урожайності, зокрема, на деяких він вказується на рівні 14-20 т/га. Разом з тим середня врожайність по Україні за минулий сезон становить 5,5 т/га. Відтак, звертати увагу потрібно не на потенціал урожайності, а на стійкість цього гібрида до стресових умов, і на те, який відсоток від цієї потенційної врожайності може бути дійсно реалізований в конкретних умовах» – зазначає агроном.

За його словами, для господарства, що орієнтується на врожайність 14-15 т/га, потенціал безумовно важливий. Проте, коли більшість підприємств, особливо невеликих, орієнтуються на 8-10 т/га, то будь-який гібрид, що є на ринку, здатний забезпечити такі показники. Питання постає лише в тому, як підібрати технології під реалізацію цього потенціалу.

«Кожен гібрид потребує індивідуального підходу. Інколи навіть в межах одного господарства на двох сусідніх полях сильно відрізняється показник врожайності. Тому такий досвід в конкретних умовах насправді дуже важливий, бо він показує межі вирощування того чи іншого гібриду. Відтак, надалі  фермерам значно легше працювати», – додає Олег Фурманець.

Нагадаємо, конференція «День Агронома» розгляне проблеми живлення культур.