Овочі-Ягоди-Сад

Названо переваги та недоліки вирощування білих суниць

Названо переваги та недоліки вирощування білих суниць

Білі суниці та полуниці мають унікальні смаки та аромати, підходять частині алергіків, розмножуються з насіння, стійкі до хвороб, менше приваблюють птахів. Але їх важко транспортувати, ягоди можуть бути дуже дрібними, а смак – «на любителя».

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Вирощування білих ягід має кілька переваг. По-перше, деякі сорти й гібриди мають унікальні смаки та аромати, відмінні від сортів промислових полуниць (суниць садових). Завдяки цьому вони приваблюють певну категорію покупців, а також людей із алергічною реакцією на білок Fra a1», – йдеться у публікації.

Автор вказує, що другою перевагою сортів білих ягід (Fragaria vesca, Fragaria chiloensis) є можливість успішно розмножувати з насіння, хоча гібридні форми (такі як Пайнберрі) для цього не підходять.

«По-третє, білоплідні сорти й гібриди мають певні переваги у вирощуванні. Більшість із них доволі стійкі до хвороб, оскільки пристосовані до умов конкуренції в дикій природі. За рахунок кольору білі й жовті ягоди не є мішенню для птахів, що люблять поживитися солодкими червоними плодами” , – зазначається у статті.

Водночас називаються й недоліки. 

«У них значно менша врожайність порівняно з промисловими сортами червоних полуниць, а самі ягоди дуже ніжні, тож їх надзвичайно складно транспортувати. Збирати ягоди теж украй складно через їх малі розміри й вагу, особливо сорти виду Fragaria vesca, ягоди яких важать приблизно 1 г.

Деякі критики стверджують, що смак білих ягід –– річ суб’єктивна, і серед них трапляється немало екземплярів із посереднім смаком, водянистих і не дуже ароматних. Водночас це може залежати від технології вирощування, особливостей регіону, та й смаки споживачів у різних країнах істотно різняться», – підсуммовується у піблікації.

Читайте також: Одну ягоду білої японської полуниці Широй Хусекі продають за $10