Тваринництво

Як відрізняється утримання курей-несучок у Польщі й Україні

Як відрізняється утримання курей-несучок у Польщі й Україні

У птахівничій галузі України й Польщі відбуваються багато в чому подібні процеси, але є й відмінності, зокрема значні – у способах утримання курей-несучок.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Згідно з директивою ЄС 99/74 від 19 липня 1999 року, в країнах Євросоюзу заборонено використовувати з 1 січня 2012 року кліткові батареї традиційного типу. Відтак на середину 2019 року 49,5% усіх курей-несучок у ЄС утримували в оснащених кліткових батареях, 32,5% – у системах багатоярусної підлоги, 11,8% – у вільно-вигульній та 6,2% – в органічній системах.

У Польщі це співвідношення було дещо іншим: 82,1% курей-несучок утримували в оснащених кліткових батареях, 13,4% – у системах багатоярусної підлоги, 3,7% – у вільно-вигульній та 0,8% – в органічній системах.

В Україні ж більшість промислових курей-несучок, як і раніше, утримують у кліткових батареях традиційного типу. Тільки за останні два роки робляться спроби перевести окремі пташники на інші системи утримання несучок.

Зокрема, відомо про застосування оснащених кліток і впровадження наприкінці 2019 року стандартів утримання курей-несучок Barn (багатоярусна підлога) та Free Range (вільний вигул) у компанії «Овостар Юніон»; переведення одного пташника на органічне утримання в агрохолдингу «Авангард». Ці спроби зумовлені необхідністю, по-перше, збільшити асортимент яєчної продукції на внутрішньому ринку, а по-друге, розширити можливості експорту, зокрема до ЄС.

Нагадаємо, в «Овостар Юніон» вважають, що всіх несучок великих птахофабрик нереально перевести на безкліткове утримання.

Як повідомлялося, лише 10% яєць, проданих у Данії, – від курей, яких утримують у клітках.