Агромаркет

Через деградацію ґрунтів виробники кукурудзи щорічно витрачають більше $0,5 млрд

Третина добрив, які щороку використовують для вирощування кукурудзи в США, лише компенсують втрату родючості грунту, що триває. Через такий підхід американські фермери щорічно втрачають більш ніж $0,5 млрд.

Про це повідомляє sciencedaily.com, посилаючись на нове дослідження Університету штату Колорадо в Боулдері.  

Довгострокове зниження родючості на сільськогосподарських землях по всьому світу відбувається через засолення, підкислення, ерозії і втрати важливих поживних речовин в ґрунті, таких як азот і фосфор.

Фермери, які вирощують кукурудзу в США, компенсують ці втрати азотними і фосфорними добривами. Але вчені ніколи не підраховували, скільки з цих добрив йде на відновлення базової родючості грунту і яка вартість такого штучного підживлення.

США – одна з найпродуктивніших країн в світі, де вирощують понад 4,46 тонн кукурудзи на 1 акр (0,404686 га). Тільки за вегетаційний період 2018-19 років ферми США в більше 366 мільйонів метричних тонн кукурудзи (американська метрична тонна дорівнює 907,18 кг), що принесло дохід у розмірі $14,5 млрд.

США також є одним з найбільших користувачів добрив в світі, застосовуючи більше азоту і фосфору на акр, ніж їх високопродуктивні сільськогосподарські колеги в ЄС.

Але використання добрив не просто витягує з фермерів та урядів гроші, а й завдає шкоди навколишньому середовищу. Велика частина глобальних викидів парникових газів, спричинені сільським господарством – 24% світових викидів в 2010 році і 10% викидів в США в 2018 році – доводиться на виробництво добрив. Це означає, що заходи, вжиті для скорочення використання добрив, також допомагають боротися зі збільшенням викидів парникових газів. Надлишок азоту і фосфору, який стікає з полів в річки і озера, також створює нездорові умови для прісноводних та морських мешканців.

«Якщо взяти до уваги не тільки долари, витрачені фермерами, а й втрату поживних речовин і вплив на річку Міссісіпі, витдатки зростуть від декількох мільярдів до більш ніж трильйона доларів на рік», – заявив директор Лабораторії інновацій в галузі сталого розвитку в Колорадо (SILC) Джейсон Нефф.

Щоб відокремити цю справжню вартість добрив від інших сучасних ресурсів сільського господарства, Нефф і його колеги провели серію сценаріїв, використовуючи модель інтегрованого клімату екологічної політики (EPIC), яка використовується для оцінки вирощування сільськогосподарських культур і того, як зростання врожаю залежить від таких змінних, як добрива, зрошення та клімат.

Виявилося, що в цілому по країні третина добрив, які наразі підживлюють кукурудзяні поля, дозволяють вийти на рівень беззбитковості, повернувши родючість грунту до рівня, який був раніше.

Нагадаємо, в Україні за підтримки ФАО сформують стратегію досягнення нейтрального рівня деградації ґрунтів.