Кукурудза в монокультурі потребує більше азоту, ніж за іншої сівозміни
Кукурудза в монокультурі вимагає на 35–55 кг більше азоту на гектар, ніж та, яку вирощують, наприклад, після сої, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Важливе значення мають стартові добрива, особливо азотні, реакція на які залежить від інтенсивності мікробіологічних процесів ґрунту. На ґрунтах із підвищеним умістом фосфору та калію реакція кукурудзи на стартові добрива буде слабшою.
Система удобрення кукурудзи має базуватися на розрахунково-балансовому методі: 1 т зерна кукурудзи виносить близько 30 кг азоту, 12 — фосфору і 30 — калію. За середніх показників забезпеченості ґрунту основними елементами живлення орієнтовною нормою внесення мінеральних добрив є N120–180P60–100К120–180.
Оптимальна кислотність ґрунту для кукурудзи становить рН 6–7, тому не слід забувати про вапнування, бо підвищена кислотність знижує засвоєння рослинами основних елементів живлення як із ґрунту, так із мінеральних добрив. До того ж багато форм мінеральних добрив є фізіологічно кислими й із часом підкислюють ґрунтове середовище.
Нагадаємо, кукурудза в монокультурі вимагає ретельнішого подрібнення решток. Як повідомлялося, за вирощування кукурудзи в монокультурі ґрунт прогрівається повільніше. Також було названо найбільш придатні ґрунти для вирощування кукурудзи у монокультурі.