Агромаркет

Рентабельність вирощування ехінацеї сягає 210%

У світі стрімко зростає попит на ехінацею пурпурову, оскільки вона є ефективним імуномодулятором. А вартість сировини у 2020 році зросла вдвічі. Якщо 2019 року ціна на траву ехінацеї становила 20-25 грн/кг, то у 2020-му – 40-45 грн/кг, а вартість коріння з вересня зросла на 30 грн – зі 120 до 150 грн/кг.

Про це розповів технолог-консультант компанії «Шльосем Україна» з вирощування лікарських рослин Олександр Губаньов, повідомляє Український проєкт бізнесрозвитку плодоовочівництва (UHBDP).

За словами експерта, рентабельність вирощування ехінацеї пурпурової досягає 210%. З одного гектара можна отримати понад 170 тис. грн чистого прибутку при інвестиціях у вирощування на рівні 85 тис. грн/га.

«Серед переваг ехінацеї пурпурової і те, що вона простіша у вирощуванні, ніж, наприклад, валеріана. Ця рослина була завезена з Північної Америки – регіону з жорсткими умовами вирощування, і вона легко пристосовується до наших кліматичних умов», – йдеться в повідомленні.

Так, ехінацею пурпурову можна вирощувати поряд із зерновими та кукурудзою, але між полями має бути відстань 3-4 метри. Терміни посіву ранньовесняні. Восени сіяти можна в регіонах з рясними опадами, щоб рослини оптимально проросли і пішли в зиму у фазі 2-3 справжніх листків.

Насіння ехінацеї  потребує багато вологи, тому влітку його не сіють. За один-два дні до висадки обробляємо насіння стимуляторами росту. 

«Траву збирають у фазі масового цвітіння, зрізують на рівні 10-15 см від землі, бо нижче йдуть стебла, в них низький рівень діючої речовини та якість сировини різко падає. При такому зборі врожайність становить 35-40 ц/га», – йдеться в повідомленні.

Два врожаї можна збирати лише на другий рік вегетації. Перший – це трава у фазі масового цвітіння, другий – це сам корінь.

Корені викопують у кінці вересня – на початку жовтня, пістя того як зрізали наземну частину рослини. Корені можна копати звичайним картоплекопачем, якщо немає спеціальної техніки. Мити невеликі обсяги цієї продукції можна за допомогою шлангів. Після миття не треба залишати корені на сонці, адже вони почорніють і стануть непривабливими. Краще розмістити сировину в ангарі. Сушити можна тільки після того, як стече вода.

Нагадаємо, експорт лікарських рослин з України зріс на 35%. Собівартість вирощування та доробки лікарської сировини знижує максимальна механізація процесів, а дотримання правил GACP значно підвищує ефективність виробництва лікарських рослин.